16
Lip
10

upał, czyli jazz & pochodne 6

Artysta: Sicilian AV Project
Album:  Live Bootleg
Plonsai: Raspafunk

Reklamy

2 Responses to “upał, czyli jazz & pochodne 6”


 1. 1 cyfer
  piątek, 16 Lipiec 2010 o 12:37

  [Scena pierwsza]
  Lato 2010. Stosunkowo jeszcze młody mężczyzna siedzi przed komputerem w pracy. Obija się chwilowo, bo zostały mu już tylko 2 tygodnie pracy i nie ma powodu się szarpać. Cyfer (tak się kiedyś przezwał), zresztą już nieaktywny pod tym pseudonimem, przypomina sobie o blogu Netmuzyka. Gnany wspomnieniami odkrywa, że blog netmuzyka nadal istnieje i ma się dobrze. Buszuje chwilkę po blogu i… nachodzą go myśli. Myśli zdecydowanie te same co kiedyś.

  [Przebitka. Następna scena sfilmowana w „lekko spranych” kolorach]

  [Scena druga, retrospekcja.]
  [Zbliżenie na kalendarz] 13 Grudzień 2008. Ważna data. Emeliks wypuszcza dziesiątą składankę ze swojej serii „Niesencja” ale co ważniejsze Emeliks obiecuje, że oprócz muzyki i tekstu dookoła będzie zapodawał muzykę okraszoną własnym głosem. Nie od razu, ale na pewno wkrótce. Będzie super, będzie jak w porządnej autorskiej audycji gdzie autor mając w głębokim poważaniu słuchalność puszcza muzykę, która nie jest zapychaczem czasu tylko coś dla autora znaczy. Na dodatek autor ma coś do powiedzenia i sądząc po tym co pisze będzie mówił dobrze. Nie musi gadać długo. Może 10 minut, może 15, może pół godziny. Dwie, trzy piosenki, które ostatnio wpadły mu w ucho. Nie zamiast Niesencji. Oprócz.

  [„fade to black”]

  [Scena trzecia, prawie czarno-biała, kolory nasycone minimalnie, mżawka]
  Grupa młodych ludzi siedzi na ławce w parku pod drzewem. Palą papierosy, nudzą się przeraźliwie. Patrzą na moknący świat czasem tylko wymieniając zdawkowe uwagi. Obok nich stoi stary radiomagnetofon na baterie. Z głośników prawie niesłyszalnie słychać program radiowy. Jeden z chłopców z rezygnacją kręci gałką strojenia… Po chwili daje za wygraną. -„Wszędzie ta sama kaszana” mówi. -„Jak można słuchać takiej muzyki?” Pozostali nawet nie komentują. Po chwili odzywa się dziewczyna w skórze: -„Puść Niesencję”. -„Znowu? Przecież znasz ją na wylot” odpowiada chłopak. Dziewczyna: -„To co z tego? Masz coś lepszego? A w ogóle, skoro w radiu taka kaszana, to czemu nie wezmą Emeliksa?” Teraz i chłopak traci cierpliwość -„A do którego? Przecież sama słyszysz co się tam gra!”

  [„fade to black”]

  [Scena czwarta, Warszawa, Krakowskie Przedmiście, pokój numer 263 w Hotelu Europejskim]
  W niedużym pokoju przy stole zarzuconym papierami siedzi redakcja Radia Wnet. Trwa narada. Szef, Krzysztof Skowroński, patrzy na zespół w którym są Grzegorz i Monika Wasowscy, Adam Piśko, Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Wojciech Cejrowski (wszyscy odeszli za nim z Trójki) i mniej znani aczkolwiek równie ważni członkowie zespołu. Znowu pada to samo pytanie: -„Skąd brać ciekawe osobowości radiowe? Zobaczcie, mamy już sporo audycji w ‚Otwartej Antenie’, zobaczcie ile osób bez doświadczenia radiowego robi wspaniałe audycje i na żywo i w ‚Republice’, ale to ciągle mało. Gdzie szukać następnych? Przecież mamy dla nich darmową platformę, dostęp do anteny na żywo, naszą pomoc i doświadczenie… Rozglądajcie się dalej.”

  Niestety nikt z Redakcji nie spotkał młodych ludzi w parku a Emeliks sam ciągle głosu nie dał.

 2. sobota, 17 Lipiec 2010 o 19:14

  …i raczej nie da, bo głosu radiowego nie ma ów emeliks, nie chce mu się generalnie nawet spróbować, ledwo znajduje czas na swojego głupiego bloga, złośliwa wena opuszcza go w najmniej spodziewanym momencie, masa gówna netaudiowego przerasta zdolności jego pojmowania, ma wiele wad które skutecznie uniemożliwiają mu rozsądną współpracę w większej społeczności… i jeszcze mógłby długo wymieniać, dlaczego Cyferowy pomysł nie należy do możliwych do zrealizowania przez emeliksa.’

  ale dziękuje za ten komentarz. tak długiego i niebagatelnego w formie i treści netmuzyka jeszcze nie widziała :)

  ps. emeliks nie zamierza przestać [mimo wszystko] prowadzić tego bloga. był epizod na boku, ale się wyleczył. zostawia, jak jest. a do podkastingu nie ma po prostu serca.

  indżoj!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


autor

wpisy które rządzą

Reklamy

%d blogerów lubi to: