26
Lu
10

Dave Zeal – introduction

Dave Zeal towarzyszy mi przez cały dzisiejszy dzień. Mam dwie i pół godziny jego muzyki- i słucham jej w kółeczko. Na okrągło. W zapętleniu. Chciałbym dać i Tobie tę możlwość, dlatego najbliższych siedem [z tym- osiem] wpisów poświęcę właśnie temu kanadyjskiemu kompozytorowi elektronicznych plam dźwiękowych z pogranicza eksperymentu.

Że pozwolę sobie tak rozpocząć.

Ale wcale się nie bój! Niezwykle subtelne są to bowiem dźwięki, nawet w tych momentach, kiedy pogranicze zostaje przekroczone. Ani jeden kawałek spośród wszystkich  42 nie ma w sobie żadnej dysonansowej nuty, żadnego wulgaryzmu sonicznego czy elementu hard-core-noise. Troszkę szumu jest, są drony, są nagłe zwroty akcji [zwłaszcza na płycie nagranej wspólnie z Danielem Maze] ale zasadniczo jest to typowy przykład dobrego, inteligentnego ambientu z elementami muzyki tanecznej.

Że się tak wyrażę.

Conieco już Zeala na netmuzyce było. Dwa numery w sumie- pierwszy na niesencji szóstej, drugi na dziesiątej [czyli na tych dwóch raczej wycofanych]. Generalnie jakoś sobie gościa tożsamość łączę z tożsamością innego, bardziej eksperymentującego muzyka- mianowicie Daniela Maze, o którym pisałem czas jakiś temu i też na kilku niesencjach danielowe kawałki usłyszeć możesz. I jedno mogę obiecać- jeszcze obydwu panów na niesencjach ulokuję, bo wspaniale mi robią w uszy! Jestem zdeklarowanym fanem!

Że tak powiem.

Zapraszam zatem w ten przedwiosenny weekend na upajanie się cudownymi soundscape’ami zerojedynkowymi lepionymi starannie przez jednego z moich ulubionych przedstawicieli artystycznego skrzydła netaudio. Poniżej wideło statyczne, które powinno dać Ci przedsmak co się będzie działo. Albo raczej- nie działo, bo muzyka to nadzwyczaj ilustracyjna jest, nie dzieje się a płynie…

Że ten, czy jakoś coś podobnego. Następne wpisy już no comment, wyłącznie okładka, tracklista, plajerek, kacuska, jowejek, indżoj!

Reklamy

0 Responses to “Dave Zeal – introduction”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


autor

linki które rządzą

  • Brak

wpisy które rządzą

Reklamy

%d blogerów lubi to: