22
List
07

Proviant Audio – Welcome Wilderness EP [aqv012]

Sam już nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem… ale podobno artysta Mathias o psudonimie Proviant Audio który [prawie] samodzielnie nagrał EP’kę Welcome Wilderness w momencie jej opublikowania przez netlabel Aquavelvas był mężczyzną niespełna piętnastoletnim! Słabo?

Co my tu mamy? Mamy tu jazzy-funky-groove i w tym stylu zupełnie spoko klimaty. Momentami pobrzmiewają echa łagodnego drum’n’bassu, czasem abstrakcyjnego hip-hopu; gdzieniegdzie zagra ksylofon tudzież trójkąt lub inny instrument perkusyjny- i to wszystko pływa w elektronice jakby z lat 80-tych. Ale electro to nie jest, w żadnym wypadku!- już raczej downtempo zmielone z old-school’owymi smaczkami.

Drugi numer, Good Morning, Dear, oddaje ducha płyty najbardziej- w tym jednym utworze młody Norweg wspomógł się solo gitarowym pewnego Hansa, absolutnie z korzyścią dla nas wszystkich. A im dłużej będziesz słuchać tej EP’ki, tym większą zauważysz dbałość o szczegóły- mimo tego, że chwilami jest gęsto od dźwięków to wszystkie ze sobą ładnie stroją, czym zasłużyły na 7/10.

I tylko szkoda, że każdy z tych siedmiu kawałków trwa poniżej 4 minut- taki np. Hello September mógłby śmiało „jamować” przez kilkanaście…

Reklamy

0 Responses to “Proviant Audio – Welcome Wilderness EP [aqv012]”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


autor

linki które rządzą

  • Brak
Reklamy

%d blogerów lubi to: