14
Lu
07

Relaksujące deja-vu

Co tu dużo pisać… Na temat tego rodzaju dramenbejsu ostatnie słowo już zostało powiedziane ładne kilka lat temu. Styl się narodził, święcił triumfy, rozwinął się, potem stał hermetyczny i zjadł własny ogon. Nie pozwala jednak o sobie zapomnieć- co jakiś czas wpada mi na dysk atmosferyczna perełka, której oprócz urody nie można odmówić również aspiracji do bycia czymś więcej.

Mowa o albumie Antibreak – Layered z roku 2004, który jest wg mnie swoistym hołdem złożonym wytwórni Good Looking Records: brzmią tutaj podobne instrumentarium i efekty, warsztatowo jest równie nienagannie a całość jest wycyzelowana jakby produkował ją sam guru LTJ Bukem. Słowem- czyste naśladownictwo mistrzów gatunku, plus [na szczęście] coś, co nie pozwala przejść obok obojętnie i rozstać się z Layered po pierwszym przesłuchaniu. Mianowicie- więcej tu porcji bezbeatowych, niżby należało się spodziewać po starym, dobrym atmdnb.

1. Lumière
2. Taj
3. Flight of Mind [Antibreak Remix]
4. Progress Apart
5. 1-2-3
6. Rhetoric
7. The Blue
8. The Gods

Bo to nie atmospheric, tylko ambient drum and bass, jak czytamy na stronie Antibreak. I coś jest na rzeczy, bowiem raz na jakiś czas artysta przestaje trząchać synkopami i przystaje na dłuższą chwilę, żeby troszkę pomarudzić i pokręcić gałami, wydobywając z syntetycznych brzmień leniwie płynące ambienty właśnie. Od czasu do czasu zagra nieco orientalnie i spokojnie wprowadzi w błogi trans… żeby potem znów załomotać z prędkością kilkunastu dziesiątek bpm.

Dla tych, co siedzą w dnb- pozycja godna zassania i dłuższej chwili uwagi. Dla pozostałych- warta ściągnięcia i choćby przesłuchania. Tak czy owak- dla Ciebie.


3 Responses to “Relaksujące deja-vu”


 1. 1 imaginary boy
  czwartek, 15 Luty 2007 o 20:10

  A tuś mi niespodzianko! W ciemno zasysam i zgrywam!

 2. 2 emeliks
  piątek, 16 Luty 2007 o 20:02

  Cieszę się :)
  Jakie wrażenia? Tak na gorąco?

 3. 3 imaginary boy
  sobota, 17 Luty 2007 o 14:10

  Brzmienie made in Good Looking Records prawie, fakt. Bardzo w stylu Logical Progression. Dużo przestrzeni i fajny klimat. To tyle, tak na gorąco…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


autor

linki które rządzą

 • Brak

wpisy które rządzą

Reklamy

%d blogerów lubi to: